Jedna godzinka – tyle trwała wizyta Zbigniewa Ziobry w Łukowie. Niewiele, ale jednocześnie wystarczająco dużo. Konkretnie i na temat – Przyjechałem, żeby namówić Was do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego – zapowiedział na wstępie bez owijania w bawełnę europoseł.

Zbigniew Ziobro w Łukowie, 4 czerwca 2010 r.

Najciekawsze pytanie padło już na początku – ?Dlaczego to nie Pan kandyduje na fotel prezydenta?”. ?Kiedy Pan będzie startował na fotel prezydenta?” – tak to powinno zabrzmieć ;-). Prezydenta Polski, bo wielu polityków obstawia, że były minister sprawiedliwości chce zamienić Brukselę na Kraków. – Prezydentura w Krakowie mogłaby być trampoliną do prezydentury całego kraju – mówił bodaj Tadeusz Cymański. Pożyjemy, zobaczymy. Czasem najbardziej ułożone plany rozsypują się jak domki z kart.

Zbigniew Ziobro w Łukowie, 4 czerwca 2010 r.

Jeszcze rok temu polityczni macherzy od polityki przewidywali, że walka o stanowisko głowy państwa rozegra się między Lechem Kaczyńskim a Donaldem Tuskiem. Jakże ich przypuszczenia spaliły na panewce. Jednak nie wykluczali innego scenariusza. Lech Kaczyński wycofa się w ostatniej chwili, a jego miejsce zajmie właśnie Zbigniew Ziobro. Zbigniew Komorowski zostaje kandydatem PO. I to ostatnie się sprawdziło.
Jeszcze jeden scenariusz – Jarosław Kaczyński zostaje prezydentem, Ziobro – przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości i premierem. Biorąc pod uwagę rangę i ambicje obecnego europosła – wszystkie opcje są możliwe. W ostatnich wyborach do Europarlamentu zdobył coś ponad 300 tys. głosów. Zdeklasował swoich rywali o kilka długości (Róża Thun zdobyła ledwie 150 tys., reszta zostało na szarym końcu).
Ziobro idzie jak burza – w wyborach samorządowych w 2002 poległ w wyścigu o stanowisko prezydenta Krakowa. Nie wszedł do drugiej tury. Rok wcześniej jako poseł zdobył ponad 35 tys. zgłosów. 3 lata później w wyborach parlamentarnych w 2005 r. ponownie uzyskał mandat posła z okręgu krakowskiego. Zdobył 120 tys. głosów. Wzrost liczby głosów za każdym razem jest kilkukrotny. Świetlana polityczna przyszłość.

Zbigniew Ziobro w Łukowie, 4 czerwca 2010 r.

Niedługo się wszystko wyjaśni. Jeśli wróci i wygra w Krakowie – za 5 lat pewnie wystartuje po najważniejsze stanowisko w kraju. Na razie naród stanie przed iście tragicznym wyborem (Kaczyński – Komorowski). Bo tak naprawdę nie ma opcji idealnej. Jest albo, albo. Brzmi banalnie.

Ale numer, dopiero zauważyłem, że działa strona łukowskiego PiS.

3 komentarze do“Zbigniew Ziobro w Łukowie”

  1. Zygmunto pisze:

    Miałem nadzieję na coś bardziej interesującego. Chyba zbyt dużo mówił o tragedii W Smoleńsku. Nic nowego – większość to, o czym wszyscy wiedzą. Nie wiedział ilu kandydatów startuje na prezydenta. Nie przekonał mnie do PiSu i Jarosława Kaczyńskiego.

  2. Henryk M. pisze:

    Słabo mu idzie z tym angielskim i europosłowaniem. Coś nie zaadaptował się w Brukseli, więc i myśli o prezydenturze Krakowa. Prowadzi w niechlubnym rankingu dot. najniższej frekwencji (z Kurskim i Nitrasem) na posiedzeniach i głosowaniach. Pisała o tym Polityka i naprawdę nieciekawie to wyglądało.

  3. Siedzi w Brukseli i knuje, jak wygryźć prezesa, ha ha.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *