Zdjęcia ślubne wymagają odpowiedniej prezentacji. Wykonuję albumy tradycyjne, fotoalbumy i fotoksiążki. Kartki fotoalbumów wykonane są na papierze fotograficznym satynowym o strukturze jedwabiu lub perłowym. Każdy fotoalbum jest odpowiednio projektowany, dzięki temu ma swój niepowtarzalny styl. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu oraz dokładnemu złożeniu fotoalbumu oraz starannie wykonanej okładki taki fotoalbum jest wyjątkową i solidną pamiątką rodzinną na wiele pokoleń. Współpracuję z najlepszymi firmami w kraju na rynku poligrafii ślubnej, które zapewniają najwyższą jakość (zakłady lokalne nie są w stanie wykonać takich fotoalbumów i zapewnić takiej jakości).
Po kliknięciu na poniższym zdjęciu można zobaczyć jak wygląda gotowy, złożony fotoalbum:
Rozkładówki
W fotoalbumach zdjęcia drukowane są bezpośrednio na kartkach. Nie są wklejane tak, jak to ma miejsce w albumach tradycyjnych. Jedna rozkładówka to 2 strony w fotoalbumie. w zależności od stylu i rozkładu zdjęć, możliwych kombinacji jest nieskończenie wiele. Po wydrukowaniu rozkładówki składane są ?na gorąco” w 1 fotoalbum, który jest następnie oprawiany. Ten rodzaj klejenia zapewnia najwyższą trwałość, jakość i sztywność kartek. Fotoalbum staje się odporny na falowania i odkształcania się kartek pod wpływem temperatury i wilgoci.
Trzy rodzaje grubości kart
- cienkie 0,6 mm (120 g/m2) przeznaczone głównie do fotoksiążek.
- średnie 1 mm (300 g/m2) dla fotoalbumów od 10×15 do 30×22 cm.
- grube 1,6 mm (700 g/m2), grubsze karty zapewniają większą sztywność i sugerowane są do większych formatów.
Różnorodność formatów
W przypadku fotoalbumów ślubnych proponuję format 20×30 cm (wysokość x szerokość) lub format kwadratu 20×20. Dostępne są także inne, wielkość w cm: 40×30 (wysokość x szerokość), 30×40, 30×30, 30×22, 20×30, 25×25, 20×20, 20×15, 15×20, 15×15, 15×10. Ilość kartek w fotoalbumie jest dowolna. w pakietach ślubnych oferowane są standardowe ilości – 11 lub 15 rozkładówek (odpowiednio – 22 lub 30 stron + okładka). Przy większej ilości kartek (od 30 wzwyż) czas wykonania albumu wydłuża się o kilka dni.
Papier satynowy
To standardowy papier, na którym drukowane są strony fotoalbumów. Charakteryzuje się szerszym zakresem tonalnym niż zwykły papier błyszczący czy matowy. Dzięki niemu otrzymuje się wydruki o wysokiej jakości obrazu ze specyficzną teksturą – powierzchnia zdjęcia składa się z drobniutkich splotów płótna. Mieni się ona i błyszczy w świetle – na papierze tym uzyskuje się czystszą biel z bardziej wyrazistymi szczegółami w jasnych partiach zdjęcia. Papier ma też praktyczną zaletę – jest odporny na zabrudzenia.
Papier perłowy
To specyficzny rodzaj papieru. Kolory wychodzą na nim błyszcząco i połyskliwie. Barwy mają wyższe nasycenie niż na normalnym papierze. Sam papier nie jest jednak biały, tylko jasnosrebrny, perłowy. w przypadku zdjęć o mocniejszym kontraście i nasyconych barwach efekt wzmacnia się. Kolory stają się jeszcze bardziej nasycone i kontrastowe. Papier ten daje delikatny perłowy blask jasnych partii. Nie przylepia się do szkła tak, jak zwykły papier błyszczący (mimo tego, że jego powierzchnia jest gładka), więc lepiej nadaje się pod oprawę. Na spodzie ma specjalną warstwę, która odbija światło. Przeznaczony do zdjęć kolorowych lub niektórych czarno-białych. Za wyższą jakością, idzie też cena – odbitki są dwukrotnie droższe niż na standardowym papierze. Jednak różnice są bardzo widoczne, a efekt jest naprawdę wyjątkowy, szczególnie w przypadku zdjęć plenerowych.
Oprawy fotoalbumów
- skóra naturalna (grube, solidne okładki wykonane z włoskiej skóry), skóra classic, skóra eksclusive – doskonały wygląd, dostępne przeróżne wzory i kolory.
- ekoskóra – wykonane z materiału skóropodobnego, wygląd i struktura bardzo przypominają prawdziwą skórę, eleganckie wzory i kolorystyka, świetny stosunek ceny do jakości.
- drewno – okładka obustronna, grubość 6-7 mm, lakierowana, różne wykończenia (metal transferowy do zdjęć, wkładka aluminiowa z okienkami na zdjęcie, listwy drewniane), grzbiet z ciemnej naturalnej skóry.
- aluminium – wykonana z 4 mm aluminium z różnym wykończeniem, tył okładki może być wykonany ze skóry naturalnej, grzebiet skórzany.
- płótno – możliwy pełny wydruk zdjęcia na całej powierzchni, okładka zabezpieczona jest utrwalaczem (zabezpiecza przed rozmazywaniem farb.
- plexi – grubość 5 mm, dostępna w dóch rodzajach: przeźroczysta lub specjalnie matowana, tył i grzbiet okładki skórzany (eco-skóra).
- okleina – niedroga alternatywa dla okładek skórzanych, kilka wzorów (kolor), możliwość stemplowania, tłoczenia i okuć na okładce, trwała i odporna na zniszczenia.
- zdjęciowa – zdjęcie lub kilka zdjęć na całej powierzchni bądź dowolna grafika, laminowane, sztywne, papier foto, możliwość zaokrąglenia rogów lub metalowych okuć.
Dodatki
Każdy z fotolbumów może być wzbogacona o atrakcyjne dodatki. Zwiększają one wyjątkowość fotoalbumu, ale także mają zalety praktyczne – chronią przed uszkodzeniami.
- zaokrąglanie rogów – zabezpieczają strony przed uszkodzeniem.
- etui – eleganckie etui z ekoskóry, trzy kolorach: ciemno-brązowy, czarny lub beżowy, możliwość graweru laserowego oraz tłoczenia napisów; istnieje możliwość zamówienia ekskluzywnego, drewnianego etui – środek wyściełany zamszem, dostępne w formatach od 30×40 do 20×20.
- okucia na rogi – zabezpieczają przed uszkodzeniem i świetnie wyglądają; dostępne srebrne lub złote.
- grawer laserowy – dowolny tekst, np. napis z imionami i datą ślubu lub grafika np. zdjęcia pary młodej.
- zdjęcie na metalu transferowym – wydrukowane na aluminium w kolorze, czarno-białe bądź w sepii wklejane do okładek z okienkiem