I puszczają pąki. Zespół Pieśni i Tańca ?Łukowiacy” zaprosił do Łukowa zespoły taneczne z zagranicy. Z czeskiego Havirowa (Hawierzowa) przyjechała młodsza dziewczęca grupa zespołu ?Voniczka? (ciężko cokolwiek znaleźć o zespole, ale strona miasta dostępna w 4 językach), a z Lwowa ?Wikrutasiki?. Oba zespoły, z którymi ?Łukowiacy” zaprzyjaźnili się w Primorsku w Bułgarii podczas ostatnich wakacji. ZPiTZŁ przebywał wtedy na folklorystycznym festiwalu (Iga Pasikowska została Miss Festiwalu 2009). – Zaprzyjaźniliśmy się – mówił Grzegorz Rzymowski, dyrektor Łukowiaków – i zaprosiliśmy ich do nas.
Tancerzom przygrywała kilkuosobowa kapela. Muzycy grali na instrumentach smyczkowych, cymbałach, a także klarnetach i fletach. Czescy górale zaprezentowali kilka tańców z regionu Moraw i Zaolzia. Zespół ?Wikrutasiki? przedstawił układy taneczne nawiązujące do folkloru i ukraińskich tradycji. Wszystko trwało ok. 2 godzin, czyli dość długo. Czas zleciał jednak dość szybko. Po tańcach wszyscy bawili się na kuligu (sponsorował ?Drogbud”).

Na koncert wybrałem się, bo chcę kupić dodatkowy aparat od Naczelnego Fotografa ?Łukowiaków” (czyli Grzesia Lipińskiego, który przyucza swą latorośl do zawodu, cwaniura). Analogowego EOSa 30 (made in canon). W sumie i tak cały reportaż zrobiłem w trybie całkowicie manualnym. Była niezła okazja do zabawy z czasem (co widać). A zima to najlepszy okres na rżnięcie pikseli (przypomina się dowcip-zagadka jedynej śpiewającej lalki w Polsce, czyli Romka: ?Co jest najlepsze na kaca?” ?Na kaca najlepsze jest powietrze z pompki od materaca”, ?wspaniały żart”…). Dodatkowo dowiedziałem się kilka interesujących rzeczy z branży fotograficznej. Choćby tego, że papier metallic (jeden z najdroższych i najlepszych) jest ?wsiokowy”. Takież herezje rozgłasza fotograf z Łukowa z ponad 12-letnim stażem (łolaboga) ??].

Fotografia Łuków

Fotografia Łukowiacy, Voniczka Fotografia Łuków

Zdjęcia Łuków

zdjęcia łuków

Foto Łuków

Fotografia Łukowiacy, Wikrutasiki Fotografia Łuków

Fotografia Łukowiacy, Voniczka Fotografia Łuków

Foto Łuków

Foto Łuków Fotografia Łukowiacy, Wikrutasiki

zdjęcia łuków

Foto Łuków

Foto Łuków

zdjęcia Łuków

Fotografie Łuków

Zdjęcia Łuków, Wikrutasiki

zdjęcia łuków

Foto Łuków, Voniczka

Fotografia Łukowiacy Fotografia Łuków

łuków zdjęcia Łuków fotografie

Foto Łuków

Fotografia Łukowski Ośrodek Kultury

zdjęcia łuków

łuków zdjęcia Łuków fotografie

Fotografie Łuków

Zdjęcia Łuków

łuków zdjęcia Łuków fotografie

1 odpowiedź do“Tańce i swawole, czyli przyjaźnie owocują”

  1. Karolina89 pisze:

    Fenomenalnie uchwycone momenty i ruch ;). Bajecznie kolorowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *